Hakulomake

SÄHKÖINEN HAKULOMAKE »

JOS HALUAT MUUTTAA JO JÄTETTYÄ HAKEMUSTA, OTA YHTEYTTÄ TOIMISTOLLEMME!

Sähköisen hakemukseen on liitettävä jäljennöksinä seuraavat liitteet:

  1. Oppilaitoksen antama opiskelutodistus, josta selviää milloin opinnot alkavat sekä arvioitu valmistumisaika. Opintojaan aloittavalta ilmoitus oppilaitokseen hyväksymisestä. Liite on toimitettava asuntotarjousta hyväksyttäessä.
  2. Muut todistukset, joihin hakija haluaa vedota (esim. lääkärintodistus tai irtisanomisilmoitus).
  3. Huoltajan kirjallinen suostumus, jos hakija on alaikäinen.
Liitteet 2 ja 3 on toimitettava hakemusta jätettäessä.

Liitteet eivät saa olla kolmea kuukautta vanhempia.

Halutessasi voit täyttää hakemuksen pdf-muodossa. Täytä ja tulosta hakemus liitteineen ja lähetä se allekirjoitettuna Ellin toimistoon. Muista hakemukseen tarvittavat liitteet!

Asuntokohdetoivomus
Hakemuksessa hakija voi esittää oman toivomuksensa asuntokohteista. Mikäli asukkaaksi valitulle ei voida osoittaa asuntoa hänen toivomistaan kohteista, pyritään hänelle tarjoamaan asuntoa muualta ja hakija itse päättää ottaako tarjotun asunnon vastaan.

Syksyisin tarjoamme yksinhakijoille vain soluasuntoja. Etusijalla soluihin ovat kaukaa tulevat aloittavat opiskelijat. Jos hakija toivoo yksiötä on hänen huomioitava yksiön jonotusaika.



 Hakulomake (128 kb) »




Idealmainos 6/2007